Return type of Aura\Router\RouteCollection::offsetExists($name) should either be compatible with ArrayAccess::offsetExists(mixed $offset): bool, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice in /www/apache/domains/www.deir.ee/htdocs/Ip/vendor/aura/router/src/RouteCollection.php:148Return type of Aura\Router\RouteCollection::offsetGet($name) should either be compatible with ArrayAccess::offsetGet(mixed $offset): mixed, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice in /www/apache/domains/www.deir.ee/htdocs/Ip/vendor/aura/router/src/RouteCollection.php:114Return type of Aura\Router\RouteCollection::offsetSet($name, $route) should either be compatible with ArrayAccess::offsetSet(mixed $offset, mixed $value): void, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice in /www/apache/domains/www.deir.ee/htdocs/Ip/vendor/aura/router/src/RouteCollection.php:130Return type of Aura\Router\RouteCollection::offsetUnset($name) should either be compatible with ArrayAccess::offsetUnset(mixed $offset): void, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice in /www/apache/domains/www.deir.ee/htdocs/Ip/vendor/aura/router/src/RouteCollection.php:162Return type of Aura\Router\RouteCollection::count() should either be compatible with Countable::count(): int, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice in /www/apache/domains/www.deir.ee/htdocs/Ip/vendor/aura/router/src/RouteCollection.php:174Return type of Aura\Router\RouteCollection::getIterator() should either be compatible with IteratorAggregate::getIterator(): Traversable, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice in /www/apache/domains/www.deir.ee/htdocs/Ip/vendor/aura/router/src/RouteCollection.php:186rtrim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /www/apache/domains/www.deir.ee/htdocs/Ip/vendor/aura/router/src/Router.php:103 Seminar "Isikliku Karisma kujundamine"

DEIR Kooli vanemõpetaja psühholoog Vladimir Ponikarjov on psühhosotsiaalsete oskuste õpetamisega tegelenud juba  20 edukat aastat. Tema eesmärk on muuta tavaliste inimeste elu paremaks ja täisväärtuslikumaks.

DEIR Kooli vanemõpetaja dr. Galiya Yafyasova on arst ja psühholoog. Galiya huvi psühholoogia vastu tekkis tema arstipraktika käigus, kui ta pani tähele, et veenva sõnaga võib vahel rohkem saavutada, kui ravimeid väljakirjutades. Tegutsedes juba pikki aastaid psühholoogina on ta pühendunud inimeste tervisehädade ennetamisele ja  naisi huvitavates valdkondades koolituste andmisele.

Seminar "Isikliku Karisma kujundamine"

Milles seisneb karisma?

Väliselt tunneme me selle kohe ära kui näeme, kuid kuidas seda saavutada sisemiselt? Me saame seda tunnetada, sellel on emotsioonid, kusagil sügavamal on mingi kindel veendumus... Meie välimisest kestast tekib väline mulje, muljetest tekivad mälestused ja need antakses tulevikus järeltulijatele edasi juba põlvest-põlve!
„Karismaks võib pidada ebaharilikku ja silmapaistvat isiksuse omadust, tänu millele peavad teised inimesed meid üleloomulike võimete omajaks või vähemalt arvatakse, et meil on võimed, mis on tavainimesele kättesaamatud.“ Max Weber  (1864 - 1920)
Karisma abil juhime me teiste inimeste emotsioone ja see on justkui jäämäe veepealne osa, mis tundub esmapilgul ebaoluline ja ta ei jäta justkui erilist muljet, kui teda esimest korda põgusalt näha, kuid ta on hetkeliselt tuntav kui üritame teda muuta või talle vastu seista ja see kutsub esile sügava austuse kui proovime sama efekti ise korrata...

Isikliku karisma arendamine on meie ajal muutumas aina olulisemaks küsimuseks. Kirjandust, mis annaks kätte võimalused endas selliste omaduste arendamiseks, ei ole peaaegu üldse olemas. Kogu kirjandus on pühendatud karisma kirjeldamisele, mitte aga sellele, kuidas endas antud oskusi arendada. Sel seminaril kuulete, kuidas saab endas karismaatilise juhi omadusi arendada. Just see oskus võimaldab teil lahendada väga erinevaid küsimusi sotsiaalsete suhete vallas.

Seminari viib läbi DEIR kooli vanemõpetaja Vladimir Ponikarjov. Koolitus on vene keeles ja eesti keelse tõlkega.

 TAGASISIDE KOOLITUSEL OSALENULT:

Esimene kord nägin karisma koolituse reklaami käesoleva aasta alguses ja pean tunnistama, et siis see mind väga ei kõnetanud. Arvasin, et karisma on midagi, mida ei saa õppida – ehk kaasasündinud omadus, mis inimesel kas on või ei ole. Selle üle, kas mind n-ö karismageeniga õnnistatud on või mitte pole ma isegi kunagi juurelnud. Olen arvanud, et kui oled piisavalt enesekindel ja sul ei teki probleeme inimestega suhtlemisel, siis on kõik hästi. Juhtus nii, et sain mõningate asjaolude kokkulangmisel pääsme koolitusele ning täna võin öelda, et olen selle üle väga tänulik.

Ühepäevase koolituse raames selgus, et olgugi, et karisma on tõesti suures osas kaasasündinud omadus, on seda siiski võimalik arendada. Iseenesest on see hea uudis kõigile, kes oma töös või tegemistes puutuvad kokku inimestega suhtlemise, esinemise, vajadusega ennast kehtestada, oma ettevõtte vms esindamisega jms. Selgus, et karisma on segu väljanägemisest, käitumisest, žestidest jm eneseväljendusvormidest, mida kõike on võimalik arendada. Palju oli juba teada tuntud soovitusi riietuse, psühholoogia ja käitumise osas. Samas oligi hea kõike seda taaskord endale meelde tuletada.

Lisaks teooriale andis koolitaja ka näpunäiteid ning 18-nädalase harjutuste programmi, mida sooritades saab igaüks muuta end maksimaalselt karismaatiliseks. Selle tulemusena saavad meist meeldivad vestluspartnerid, enesekindlad liidrid, suurepärased esinejad ja autoriteedid. Pean küll ausalt mainima, et antud programmi ma ei katsetanud. Põhjus oli selles, et sel perioodil olid mul teised eesmärgid, mille saavutamiseks oli mul igapäevaselt juba piisavalt tegemisi. Siiski leidsin tegutseva koolitaja ja ettevõtjana muid kasutegureid, mida koolitus mulle andis. Sain näpunäiteid riietuse, eneseväljendamise ja kehakeele osas. Saadud teadmisi tuletasin meelde ka näiteks, kui rõiva- või ehtepoes järjekordselt mõnda ahvatlevat eset märkasin. Palju lihtsam oli ostust loobuda mõistes, et see ei sobi kokku ühegi minu olemas oleva riietusega. Selliselt jäid tegemata mõttetud kulutused ja ühtlasi hoidsin oma riidekapis ruumi sobivamatele esemetele. Lisaks tekkis mul koolitusel arusaam, et mingi annus karismat on minus juba olemas ja see oli samuti positiivne. Sellegi poolest helistasin juba järgmisel päeval oma juuksurile, et kohtumine kokku leppida.

Seega, kui ettevõtjana müüd oma teenust või toodet, puutud oma töös või tegemistes kokku inimestega, tunned vajadust ennast kehtestada, parandada oma esinemisoskust vms, siis soovitan võtta see päev, et osaleda koolitusel, millelt saad teadmisi ja näpunäiteid oma karismaatilisuse arendamiseks.

Viivika V.

Top