Return type of Aura\Router\RouteCollection::offsetExists($name) should either be compatible with ArrayAccess::offsetExists(mixed $offset): bool, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice in /www/apache/domains/www.deir.ee/htdocs/Ip/vendor/aura/router/src/RouteCollection.php:148Return type of Aura\Router\RouteCollection::offsetGet($name) should either be compatible with ArrayAccess::offsetGet(mixed $offset): mixed, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice in /www/apache/domains/www.deir.ee/htdocs/Ip/vendor/aura/router/src/RouteCollection.php:114Return type of Aura\Router\RouteCollection::offsetSet($name, $route) should either be compatible with ArrayAccess::offsetSet(mixed $offset, mixed $value): void, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice in /www/apache/domains/www.deir.ee/htdocs/Ip/vendor/aura/router/src/RouteCollection.php:130Return type of Aura\Router\RouteCollection::offsetUnset($name) should either be compatible with ArrayAccess::offsetUnset(mixed $offset): void, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice in /www/apache/domains/www.deir.ee/htdocs/Ip/vendor/aura/router/src/RouteCollection.php:162Return type of Aura\Router\RouteCollection::count() should either be compatible with Countable::count(): int, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice in /www/apache/domains/www.deir.ee/htdocs/Ip/vendor/aura/router/src/RouteCollection.php:174Return type of Aura\Router\RouteCollection::getIterator() should either be compatible with IteratorAggregate::getIterator(): Traversable, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice in /www/apache/domains/www.deir.ee/htdocs/Ip/vendor/aura/router/src/RouteCollection.php:186rtrim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /www/apache/domains/www.deir.ee/htdocs/Ip/vendor/aura/router/src/Router.php:103 3 tase - Mõjutamine

DEIR Kooli vanemõpetaja psühholoog Vladimir Ponikarjov on psühhosotsiaalsete oskuste õpetamisega tegelenud juba  20 edukat aastat. Tema eesmärk on muuta tavaliste inimeste elu paremaks ja täisväärtuslikumaks.

DEIR Kooli vanemõpetaja dr. Galiya Yafyasova on arst ja psühholoog. Galiya huvi psühholoogia vastu tekkis tema arstipraktika käigus, kui ta pani tähele, et veenva sõnaga võib vahel rohkem saavutada, kui ravimeid väljakirjutades. Tegutsedes juba pikki aastaid psühholoogina on ta pühendunud inimeste tervisehädade ennetamisele ja  naisi huvitavates valdkondades koolituste andmisele.

Mõjutamine

3. TASE  - "MÕJUTAMINE" - ehk mitteverbaalse suhtlemise kunst

SELLEL KOOLITUSEL:

– saad aru milles mõjutamine tegelikult seisneb
– õpid lahendama raskeid olukordi
– õpid mõjutama teiste tegemisi
– õpid saama teiste tähelepanu
– õpid ümbritsevat maailma teadlikult mõjutama Sulle soovitud suunas

Mis on see, mida me õpime kolmandal tasemel? Eelmistel tasemetel õppisime end kaitsma, õppisime eneseregulatsiooni ning eesmärkide efektiivset saavutamist. Teisisõnu, oleme saavutanud tunduvalt  tugevamad närvid, rohkem jõudu, vähem haigusi, rohkem iseseisvust ja vabadust, harmoonilisust, sügavat visiooni, rohkem saavutusi, suuremat vedamist, tulemuslikkust…

Kõik see toimib seepärast, et oleme leidnud võtme, mis avab võimaluse oma mõistust ja alateadvust efektiivselt kasutada. Me oleme avastanud palju uusi võimalusi, et avada olemasolevat suurt potentsiaali, mis enne oli kui “aheldatud”, kuid nüüd on see vaba.

Sellega seoses võivad olla ka muutunud meie ja ümbritseva keskkonna omavahelised suhted. Osates  oma olukorda analüüsida, võime öelda, et kõik meie ümber mõjutab alateadlikult meid kõiki. Kui vaatame maailmapilti tervikuna, siis ainult 10% sellest on kaetud oskusega kasutada oma potentsiaali, samas võivad need olla seotud 100% takistustega. Tegelikkuses oleme me suutelised rohkemaks ning soovime, et need ka realiseeruks...

Teadvustamata mõju, mis tuleb väljastpoolt, mõjutab meid alateadlikult ning sellisel juhul on see juba teadlik mõju. Näiteks reklaamide mõju. Kas oskad öelda: “Milline on kõõmavastane šampoon nr 1 või parim hambapasta maailmas?”, “Nimeta “suuri" poliitikuid!”, “Milleni peavad kõik inimesed püüdlema?” jne.

Ühiskonnaelu mõte seisnebki mõjus. On see siis isiklik, ühiskondlik, otsene või kaudne mõju - kõik nad saavad alguse inimese isiklikust mõjust ja kõk nad omavad eesmärki. Mistahes eesmärk teenindab kellegi huve. Need huvid aga pole sinu omad. Kui sa midagi teed enda huvides, siis miks on vaja sind veel mõjutada? Seda pole ju vaja. Kolmanda isiku mõju on tegelikult seotud kasuahnusega. Erandiks on sinu vanemad ja teised lähedased - nemad armastavad sind. Teiste jaoks oled sa vaid kasulik.

Pole raske mõista, et inimene pluss mõjutuse faktor on palju tulemuslikumad, kui inimene iseenesest. Tänapäeva elu on korraldatud nii, et sa tahes-tahtmata oled sunnitud teenima ühskonna huve: järgides seadusi, kasutades erinevaid teenuseid või ostes tooteid. Sellele aitavad kaasa poliitikud ja erinevate valdkondade suhtekorraldajad. Nende peaeesmärk on sind muuta enda tööriistaks.

Millegipärast on seaduserikkujad, kurjategijad ja protestandid omade seas palju mõjukamad ja kuulsamad kui tavaline (mõistlik) inimene, kes saab aru mis tegelikult siin maailmas toimub.

Inimene on siiski ühiskondlik olend ning ta ei saa kaua üksi olla. Sina oled nüüd leidnud uue tee eesmärkide saavutamiseks, siis mis sa arvad, kas on raske neid eesmärke täita kui su ümber on maailm, milles on jäigad süsteemid?

Kas sa soovid, et sinu juuresolekul inimesed vähemalt hetkeks “ärkaksid hüpnoosist”, soovid olla piisavalt karismaatiline oma ülesannete täitmisel, soovid, et sind kuulataks südamega ja soovid sügavalt tunda oma vestluskaaslast, lugedes sõna-sõnalt tema mõtteid? Kas soovid sügavalt mõista teisi ja olla arusaadav teistele? Kui soovid seda kõike, siis on vaja õppida mõju avaldamist.

Siin on ainult üks võimalus - kas sinu ümber on sinu enda mõju väli või on sinu ümber võõras väli. Kolmandat võimalust pole kahjuks antud.

Reeglina pole vabal inimesel mingit vajadust kedagi personaalselt mõjutada, kuid võõrmõju on vaja siiski pidevalt kõrvaldada. Muidugi kui soovid ise midagi luua.

Ilma sõnadeta mõjutamise kunst ongi kolmanda taseme koolituse teemaks!

 Kolmanda taseme läbimise eelduseks on I ja II taseme eelnev läbimine.

Top